Tantra videoları

Tantra cinselliğin özgür olması gerektiğini savunuyor

Cinsellik konusunu bu günkü toplumlardan çok daha farklı bir şekilde ele alan Tantra için cinsel enerji, yaşam ve yaratma enerjisi anlamına geliyor. İnsan doğasının bir parçası olan ve maskelenmeyen cinsellik, bu günkü gibi tabuların ve dolayısıyla sapkınlıkların arkasında kalmıyor. Sonuç olarak da herkes rahatlıkla dönüştürücü ve sağaltım odaklı daha manevi ve tatminkar bir cinselliğini deneyimliyor. Ortaya bir şey koymak, oluşturmak, var etmek yani kısaca yaratmak için bireylerin cinsel enerjiye ihtiyacı var.

Tantra partnerlerin bütünsel bir ilişki yaşamasının temelinde cinselliğin olduğunu ve sırasıyla duygusal ve ruhsal boyuttaki paylaşımların buna eklenerek sağlıklı bir ilişkinin var olabileceğini savunuyor. Bunun yanında bireylerin içindeki eril ve dişil enerjilerin her birinin birbiriyle uyum ve denge içinde olması, ilişkide kendilerini rahat hissetmelerinin ve tatmin olmalarının anahtarı.

tantra’ya sacred sexuality de derler.aslında tantra kelime itibariyle teknik,yöntem demektir.cinselliği artık ortada cinsellik diye bişey kalmadan ilahi olana ulaşma yolu olarak kullanır.ama çok disiplinli ve uzun bir calışma sonrasında kişinin temel bir “dönüşüm” yaşaması gereklidir.çünkü hepimiz bölünmüş kişileriz

Artık şehvet yok duygular seni değil sen duyguları yönetiyorsun...İkilik yok elif oluyorsun... iki bedendenin birleşmesinde teklik var.Gerçek uyanış halde oluş başlar.(TANTRA)Tanrı ve Tanrıça birleşmesi Bu hal kunfe yekundur. Oldurma olma hali pişme kıvama varma demde olma halidir. Yüce bir öz özünü ancak böyle bir anda tanır kavrar bilir tadar. kendini tanır...tenden geçer neşe okyanusunda olur...Keşke böyle bilinç uygulanabiliyor olsaydı 😓An'da Özden neşeden başka hakikatin elif oluşundan başka herşey anlamını yitirirdi😍 bilenler bilir bu hali bilmeyen nereneden bilsin bizi. bizi bizden değil bilenlerden sorun ehad olanda vahid olanda öz olanda odur....😍😍

Naci Hızır Huseyn Açış paylaştı: 6 Temmuz 2019 Cumartesi

“seninle evlendiğim vakit
sana ruhumun tümünü verdim
sevdiklerimi seveceğini sandım 
ve sevinçlerimde sevinci bulacağını
hazlarımda hazzı arayacağını
ey Babil’in kızı
o vakitler sevgi doluydun
yumuşak 
ve nazik
şimdi ise kıskançlığınla
korkunçsun 
ve şirretsin 
gözümün önünde çünkü zalimce
kesip attın sevgilerimi
sana duyduğum aşk kuruyana dek…”
Eski Bir Yazıt

Hindistan”dan Tantra Öğretisi: Uzakdoğu”nun Binlerce Yıllık Cinsel Yogası
ABD’de Enhanced Biotech şirketi 2007’de piyasaya vermeyi planladığı ve boşalmayı geciktireceğini iddia ettiği yeni bir ilaç üzerinde çalışa dursun, biz, Hintli Tantra öğretisi hakkında bilgi verelim sizlere. Peki nereden çıktı şimdi demeyin. Son günlerde aldığım e-postaların çoğu stres ortamında ve kısıtlı zaman sürecinde yaşanan birliktelikler sonucu orgazm ya da ereksiyon sorunu çeken okuyucularımdan gelmekte. İşte bu nedenle bana yazan okuyucularımın sorunsuz ve mükemmel bir cinsel yaşamın sırrı olduğunu iddia ettiğim Tantra felsefesine göre yaşanacakları bir cinsellikle bu sorunlarını çözüme kavuşturacaklarını düşünüyorum. Çünkü teknoloji çağının yalnızlaştırmış insanı için bedenindeki gizli cinsel gücü kullanması, yeni ve zevk uzatan yöntemleri öğrenmesi, yüzeysel ilişkilerine, tekrarlayan tatminsizliklerine son verecektir. Tantratik yoga ile cinsel enerjiyi hayatınıza yayabilirsiniz.

Özellikle Amerikalılar ve Almanlar tarafından sık kullanılan ve mükemmel cinsel yaşamın sırları ile dolu, tarih boyunca var olan ama dışarıya fazla açıklanmayan Tantra öğretisinde cinsellik bir kutsama gibi anlatılır ve bildiğimiz cinselliği çok farklı boyutlara taşır, insanı meditasyon ve pozitif enerjileri kontrol ederek çok farklı bir boyuta, bilinmeyen diyarlara taşır. Bu etkinlikte amaç; cinsel heyecanın doruğuna ulaşarak boşalmak değil cinsel heyecanın doruğunda enerjiyi dışarı atmadan çok uzun kalarak en derin gevşemenin keyfini yaşamak ve çift olarak tam bir bütün olmaktır. Bu şekilde adeta savaşıyor gibi sevişilen günümüzde kadın arka arkaya orgazm erkek ise uzun süre boşalmadan beraber olma yeteneğini kazanır.

Sigmund Freud ve takipçilerinin çalışmalarından binlerce yıl önce Uzakdoğu, Hintli Tantra gibi öğretiler ile cinsellik konusundaki kompleksleri aşmış ve cinselliği yaşamın bir parçası olarak kabullenmişti. Halen ülkemizde cinsel tabucular ve toplumsal hayatımızın gönüllü ahlak polisleri insanlarımızın cinsel yaşamlarını karanlık köşelerde ve utanç içinde yerine getirmeleri için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Batı’da cinsellik ancak Freud’dan sonra daha rahat bir şekilde açığa çıkabilmişken yıllara sonra ülkemizin durumu ne acıdır.

Tantratik Yogada Cinsel Hisleri ve Dürtüleri Harekete Geçirmek İçin Yatak Odasında Olması Gerekenler
*Sessiz ve gürültüden uzak bir yatak odası,
*Saten kumaştan bir yatak takımı,
*Çiçekler, 
*Renkli ve kokulu mumlar,
*Her türlü taze meyve,
*Sıcak çikolata,
*Aromatik yağlar, 
*Mor veya kırmızı bir ışık,
*En sevdiğiniz müzik,
*Misk, yasemin, paçuli, hint sümbülü, sandal ağacı ve safran kokusu,
*Tütsüler vb.

Omurganın cinsel yogasında büyük bir önemi vardır. Çünkü omurga, varlığın merkezi eksenidir. Her biri farklı sinir sistemlerine bağlı olan omurlar ve omurilikten kuyruk sokumuna kadar uzanan merkezi omurilik kanalı cinsel yoga için yaşamsal bir önem taşır. Çünkü Tantratik yoga uygulamaları bu geçit boyunca “kundalini” denilen uyuyan gizemli gücü, omurganın tabanından başa doğru yükseltir. Kundalini yükselirken beyne doğru giden yoldaki, adlarına “çakra” denilen, yedi güç merkezini harekete geçirir. Çakralar Uzakdoğu bilimlerine göre insanların yaşam enerjilerini aldığı ve beden içinde döndürerek dağıttığı yerlerdir. Yedi çakra vardır ve her bir çakra yedi renge karşılık gelir. Kuyruk sokumunun olduğu kök çakra kırmızı, göbeğin iki parmak altındaki çakra sarı, göğüs kafesinin altındaki güneş çakrası sarı, kalbimizin olduğu yerdeki çakra yeşil, boğazımızın bulunduğu yerdeki çakra mavi, alnımızın ortasındaki çakra çivit ve kafamızın tepesindeki çakra mor renge sahiptir. Bu nedenle mor ışık kadın hormonlarının faaliyetini artırır, kırmızı ışık ise erkek üreme organlarını harekete geçirir. Cinsel yogada bu nedenle renkler çok önemlidir. Nefes ve renkler kadar Tantratik yogada ses ve kokularda büyük önem taşır. Alfabedeki her harfin sağladığı sesin bir enerji titreşim gücü bulunur. Örneğin “Om” sesi tüm yaradılışı kapsar. Her yaşamın kendine özgü bir kokusu bulunur. Koku cinselliği ve dini güdüleri etkilemenin en önemli yollarından biridir. Cinsellik açısından en ünlü kokulardan ve afrodizyak yönü çok güçlü olan koku misk tanesi kokusudur. Tantratik yogada en çok misk, yasemin, paçuli, hint sümbülü, sandal ağacı ve safran kokusu kullanılır. Eller için yasemin yağı, yanak ve göğüsler için paçuli, kasıklar için misk, uyluklar için sandal ağacı ve ayaklar için de safran kokusu tercih edilir.

Tantratik Yoga
Tantra öğretisinde önce ayakta durulup bacaklar omuz genişliğinde açılır, derin bir nefes alınır, tüm vücud bir dakika boyunca titretilir ve ardından bağdaş kurularak oturulur ve ardından gözler kapatılır. Hem stresten arınmak hem de vücuttaki cinsel noktaları düşünmenin hazzı ile meditasyona başlanır. Sık sık nefes alınıp verilir. Bu sayede tüm gergin kaslar gevşer ve bedensel rahatlama ile beraber duyarlılık artar. Cinsel hazlar ve iç huzuru sağlandıktan sonra gözler açılır ve karşılıklı oturulur. Çiftler birbirlerine sevgi dolu gözlerle bakarlar. Nefes alıp vererek nefesin vücudu terk edip tekrar vücuda dönüşünü hissetmeye çalışırlar. Gögüsleri ileride ileri geri sallanarak nefes almaya devam ederler. Cinsel hareketlenmeler hissetmek için her nefes alıp öne sallanışta üst bacak kasları gerilir ve arkaya giderken gevsetme yapılır.

Sıra çiftlerin tensel temasta bulunmadan enerjilerini karşılıklı olarak birbirlerine aktarmalarına gelir. Çünkü çiftler birbirlerinin gözlerinin içine bakarak aslında ruhlarının derinliklerine bakarlar. Çiftler birbirlerinin alın ortası, iki göğüs arası, boğaz dibindeki çukur ve cinsel organlar gibi birbirlerinin özel noktalarına dokunarak ve masaj yaparak iletişim kurmaya çalışırlar. Buna “Tantra Masajı” denir.Tantra öğretisi sadece bir masaj şekli değil, vücudunuzda saklı kalmış bir çok enerjiyi açığa çıkaran, beyninizi çok daha berrak olarak çalıştıran ve sizi çok farklı diyarlara götürebilecek bir öğretidir. Bu öğretide amaç cinselliği temel enerji olarak alıp onu dönüştürmek ve yaşamı daha doyumlu bir hale getirmektir. Devamında nefes alıp verme, sallanma ve aynı nabzı paylaşmaya devam edilir. Çiftlerin yaşayacağı bu etkileşim onları şaşırtacak ve enerji alanlarının bir araya gelmesiyle birbirlerine karsı fazlasıyla hassaslaşacaklardır. Enerji aktarma işleminde esas olan tensel temastan çok spiritüel temas olmalıdır. Yani eşler daha çok birbirlerine doğrudan dokunmak yerine ellerini eşlerinin vücuduna dört santim uzaklıkta tutarak enerjilerini aktarmalılardır. Çünkü cinsel enerji en yaratıcı enerjidir, yaşam enerjisidir. Sonunda hayat verir, cana can katar, çocuklarınızı size sağlar ve sizin sonsuzlukta yaşayabilmenize imkan oluşturur. İşte bu nedenlerle soyka bedeninin gerçeğini kavrayan kişi evrenin gerçeğini de kavrayacaktır. Daha sonra çiftler yandaki resimdeki gibi kucak kucağa oturup nefes almaya devam ederken birbirlerinin nefesini paylaşırlar. Her nefes verişte tüm bedene hakim olmaya çalışırlar. Dışarı çıkan nefesi hissetmeye başladıktan sonra öpüşürler ve ağız ağıza nefeslerini paylaşırlar. Bu sayede yoğunlaşarak cinsel arzunun ve zevkin derinlerine dalarlar. Kendilerinden geçerler.Erkek enerji “shiva” ve kadın enerji “shakti” cinsel anlamda bir araya geldiklerinde çiftler aydınlanmanın en yüksek seviyesine ulaşırlar. Tantrik yoganın anahtarı nefestir. Nefes üç soluma aşamasıyla düzenlenir. Nefes alma, tutma ve nefesi verme. Temel nokta, bu soluma döngüsünün üç anı arasında doğru oran kurarak ahenk sağlamaktır. Çünkü nefes almak, insanın bioritminin formunu da belirler. Çiftler nefeslerini kullanarak orgazmik enerjilerini cinsel organlarından tüm vücutlarına dağıtabilir ve vücutlarını tamamen saran bu karıncalanma hissi ile daha derinden ve yakından bir ilişki kurabilirler.

Tantratik yoga tinsel uyarılma ve orgazmın doruğa çıkarılmasıdır, arzunun ve zevkin derinlerine dalmaktır. Beş bin yıl öncesinden bu yana varlığı kabul edilen Tantra öğretisi, Yoga ve Zen’de olduğu gibi aydınlanma amaçlı uygulanır ve yatak odasındaki mutluluğun hayatın tümüne yansımasını amaçlar. Tantra’ya göre eğer vücudunuzu rahatlamış ve zihninizi tüm dünyevi endişelerden arınmış tutarsanız içinizdeki Tanrı’nın veya Tanrıça”nın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Tantratik yoga kelimelerle ifade edilemez bir orgazmdır. Tantratik yoga doğru anda, doğru yerde, heyecan verici ve uyarıcı bir dalgayla sürüklenmektir. Ancak çiftler sadece cinsel birleşmenin sonundaki kuvvetli sarsılışa odaklanırlar ise Tantratik yoganın vücutlarında yaratacağı daha bir çok orgazmik hazdan mahrum kalabilirler. Bundan sonra ise değişik sevişme pozisyonları, orgazm olmamak için kendini tutma yöntemleri ve saatler sürebilen bir teslimiyet, yani asıl eğlence ve gelişim başlar. Çünkü bu noktadan sonra kuyruk sokumundaki kundalininin yılankavi gücü, doğal bir şekilde yukarıya doğru hareket etmeye başlar. Bu durum astral bedendeki tüm çakralarınızı harekete geçirir ve en güçlü etkisini cinsel organlarda yoğunlaştırır ve bir dereceden sonra tamamen sizi sarmalayan güç ve eylem alanınız olan auranıza boşalır. Tantrik yoga yorgunluk veya tükenmeyle değil tam gevşeme ve yeniden canlanmayla sona erer.

Tantrik yoganın anahtarı nefestir. Eğer iyi bir cinsel yoga yapmak için nefes alma tekniklerini öğrenmek şarttır. Gün içinde çok kısa aralar dışında nefes her iki burun deliğinden eşit olarak akmaz. Yaklaşık 20 dakika boyunca sol burun deliğinden çıkar daha sonra da bu kadar süre için sağ burun deliğinden çıkar. Omurgadaki sağ ve sol oluklarda yer alan enerji kanalları burun deliklerine kozmik enerji taşırlar. Sağ burun deliğinden akan akım eril, elektrikli, sıcak ve astral görüşe göre ateş kırmızısı rengindedir ve bunu “Güneş Nefesi” denir. Sol burun deliğinden akan yaşamsal hava ise dişi, manyetik, serin ve astral görüşe göre soluk beyaz renktedir ve buna da “Ay Nefesi” denir. Gün doğumundan gün batımına kadar sadece sol burun deliğinden, gün batımından gün doğumuna kadar da sağ burun deliğinden nefes alınmasının hastalıkları uzak tuttuğu, ömrü uzattığı ve bilgelik bahşeder. Nefesin sağ ya da sol burun deliğinden akışı kontrol edilerek günlük hayatdaki pek çok konuya hükmedilebilir. Örneğin genel olarak fiziksel çaba, tutku, kuvvet ya da mücadele içeren tüm eylemler, cinsellik, aktif sporlar, kumar ve hile ya da yarışmalar, nefes sağ burun deliğinden akarken kişiye başarı vaad eder. Müzik yapmak, dans, ibadet, herhangi bir konuda kursa başlamak, bilimsel çalışmalar, tohum ekmek, düğün törenleri gibi aktivitelerse, nefes sol burun deliğinden akarken daha doyurucu olur. Tantrayı ileri düzeyde uygulayanlar nefes akışını sadece irade ile kontrol edebilirler.

Tantratik Yoganın 8 Evresi
1.Evre: Smarnanam yani düşüncenin cinselliğe odaklanmasına izin vermek,
2.Evre: Kirtanam yani bir başkasıyla cinsellik konuşma,
3.Evre: Keli yani karşı cinse eşlik etmek, 
4.Evre: Prekshenam yani flört etmek,
5.Evre Guhyabhashanam yani karşı cinsle samimi konuşma yapmak,
6.Evre: Sarrtkalpa yani cinsel ilişki arzusu,
7.evre: Adhyavasayam yani kendini ona vermek için kesin karar ve
8.Evre: Kriyanishpatti” yani fiziksel birleşmedir.

Tantratik Yoga Öncesinde Yaşanacak Ön Hazırlıkta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
*Birbirinize masaj yapın,
*Partnerinizin hoşlandığını bildiğiniz bölgelerine cinsel uyarımlarda bulunun,
*Sevgiyle ve huzur içinde kucaklaşın,
*Geçen zamanı düşünmeyin,
*Evi telaşa vermeyin ve hiçbir şey için acele etmeyin,
*Dans eder gibi sevişin,
*Kendinizi tanrı veya tanrıça olarak görün,
*Sorunsuz ve mükemmel bir cinsel birliktelik hayal edin,
*Romantizmin doruğunda sevişerek doyuma ulaşın.

Şunu sakın unutmayın:Tantra öğretsini öğrenmek uzun bir zaman alır. Bir iki gün içinde hemen hiç bir şey olmaz. Denemek ve benimseyip belli bir süreci geçirdikten sonra Tantra öğretisindeki birçok egsersizi öğrenebilirisiniz. Yıllar içinde belli bir seviyeye gelinebilinecek bu öğreti için ilk günden “tantra harika birşey”, “tam bana göre” veya tersini söylemek çok yanlış olur. Ayrıca Tantra öğretisini gündelik hayatın bir parçası da yapabilirsiniz. Bu konuda Osho aşağıdaki önerilerde bulunuyor: “Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşını görüp sevindiğinizde, bu sevinci her yanınıza sindirin. Bunu, hoş hissettiğiniz pek çok farklı anda yapabilirsiniz. Öfkelendiğiniz zaman sizde bu öfkeyi uyandıran insana odaklanmayın; öfkenize odaklanın. O kişiye içinizde yatan bu gizli gücü açığa çıkardığı için minnet duyun. O sizde bir yere çarptı ve o çarptığı yerde aslında gizli bir yara vardı. Sadece bunun farkına varın. Sonra olumlu ve olumsuz duygularınızla ilgili farkındalıklarınızı kendiniz için kullanın. Farkına varmanız, bir şeyi derinleştiriyorsa bu iyi bir şeydir. Bir şey, farkına varmanız sayesinde yavaş yavaş yok oluyorsa bu kötüdür.”

Cinsel yogada kadın ve erkeğin cinsel ilişkisi; en az sevgi, kutsallık, şefkat, onur ve saygı kadar insan yaşamının tamamlayıcı bir parçası olarak algılanmaktadır. Karmaşanın yerine zevk çaresizliğin yerine umut sunan cinsel yogada bir eşitlik vardır. Kadın erkekten daha aşağı değil hatta biri diğerine zıt da değiller. Her ikisi de eğitim ve disiplin içinde içlerindeki daha derin ve haz verici zevkleri arayan birer yolcudur. Tantra yogası insan cinselliğiyle ilgilenen tek yoga türüdür ve izlediği yöntemler ve öğrettiği adımlarla sadece yatakta değil hayatın her alanında yol göstericidir. Cinsel yoganın hertemeline “sutra” denir. Cinsel yoganın sutraları şunlardır:
1.Sutra: Cinsel birleşme süresince başlangıçtaki ateşi korumaya özen gösterin ve ateşi sonlandıran közleri önleyin.
2.Sutra: Kucaklaşma anı duyularınızı yapraklar gibi sarsıyorsa kiminle kucaklaştığınıza bakmadan kendinizi bu sarsıntıya bırakın. 
3.Sutra: Hiç bir dokunuş olmadan sadece birleşmeyi hissetmenin bile bir dönüşüm olduğunun farkına varın.

Tantra Öğretisinin Faydaları
*Orgazm bozukluklarına iyi gelir.
*Erken boşalmayı önler.
*Erkeklere uzun süre boşalmadan beraber olma yeteneğini kazandırır.
*Ereksiyon sorunlarını çözer.
*Ardı ardına orgazm olmayı sağlar.
*Zevk verir.
*İnsanın kendine güvenini arttırır.
*Kalbi çalıştırır.
*Kasları gevşetir.
*Kan dolaşımını arttırır. 
*Kişinin pozitif düşünmesini sağlar. 
*Uzun yaşatır.

Tantra Öğretisi Hakkında Az Bilinenler
*Tantra öğretisinde heyecanlıyken asla sevişilmez. Çünkü heyecanlanınca enerji harcarız. Oysa sakin ve durgunken heyecanlanmak için harcanan enerjiyi de meditasyon içinde aşk yapmak için kullanılabilir.
*Tantra öğretisi aslında bir cinsel yogadır.
*Tantra öğretisinde sevişmek daha müzikli ve daha ahenklidir. İki eş sanki dans ediyor gibi sevişir.
*Tantra öğretisinde bedenin cinsel pozisyonu değil zihnin pozisyonu önem taşır.
*Tantra öğretisinde eşler kendilerindeki tüm cinsel enerjiyi karşılığında hiçbir şey beklemeden birbirlerine aktarmaya çalışırlar.
*Tantra öğretisinde düşüncelerini kontrol etmek istedikleri kişinin solunum oranına dikkat ederek istenilen herhangi biriyle telepatik iletişim kurulabilir. Hatta bu şekilde diğer kişinin soluma hızını artırılabilir veya azaltılabilir.
*İyi bir Tantratik yoga için tutkuları, tembelliği, asılsız bilgiyi ve öfkeyi aşmış olmanız gerekir. 
*Zeki, duyularını kontrol edebilen, tüm varlıkları incitmekten kaçınan, her zaman ve herkese karşı iyi ve saf olanlar daha iyi Tantratik yoga yaparlar.
*Obur, aşırı derecede cinselliğe düşkün, arsız, açgözlü, cahil, ikiyüzlü, zevk düşkünü ve ayyaşlar Tantratik yoga yapamazlar.

Tantra Öğretisi İle İlgili Bilgi Alabileceğiniz Kitaplar
1-Tantra Öğretisi
Osho
Okyanus Yayınları
2-Tantra, Spritüellik ve Cinsellik
Osho
Omega Yayınları
3-Tantra/Seks Yogası
Omar Garrison: 20 yıldan uzun bir süre jinekoloji 
ve psikosomatik tıp konusunda çalışmalar yapan, 
cinsel isteksizlik ve iktidarsızlık gibi pek çok 
konuda araştırmaları bulunan bir bilim adamıdır.
Okyanus Yayınları

“Okşanırken tatlı prenses sevişmeye ebedi yaşam gibi katıl
öteki yalnızca bir kapıdır
bir erkekle sevişirken aslında varoluşun kendisiyle sevişiyorsun
seks yalnızca başlangıçtır son değildir
ama başlangıcı kaçırırsansonu da kaçırırsın…”
Osho

“Tantrik düşünce ve yöntemler, doğru eşle, doğru zamanda ve doğru bir zihin durumunda yapılan cinsel birleşme, yaşamda yeni bir boyuta giden kapıyı açmanızı sağlar. Günümüzde çok fazla erkek ve kadın kendilerini aslında hoşlanmadıkları kişilerle cinsel birleşme yaşamak zorunda hissediyorlar. Bu deneyimi, asgari bir zevk, azami bir yetersizlik ve hüsran duygusu hissederek aynı kişiyle ya da farklı eşlerle tekrarlıyorlar. Oysa seksin bir zorunluluk değil de seçim olduğunu, eşlerin de utanç verici, yavan bir süreçteki bir piyondan daha değerli ve arzulanabilir olduğunu düşünselerdi ıstırapları sona ererdi.” 

Bana değil, ruhuma dokun

Yaklaşık 5 bin yıl önce Hindistan’da doğan ve bugün cinsel sorunların iyileştirilmesinde kullanılan Tantra, cinsellikte sadece bedeni değil aynı zamanda ruhu da mutlu etmeyi amaçlıyor. Çiftler bu öğreti sayesinde yatakta mutluluğu yakalamayı başarıyor.

Cinsellik konusunda günümüzde gerek psikolojik gerek tıbbi birçok araştırma yapmış olsa da ortak kanı, dokunmanın özellikle de doğru şekilde dokunma teknikleriyle yaşanan cinselliğin her türlü sorunu ortadan kaldıracağı yönünde. Aslında bu düşünce yeni değil; M.Ö. 2 bin yılından beri var. İlk olarak Hindistan’da doğan Tantra adlı, cinselliğin yüceltildiği öğretide cinselliğin bedenin gereksinimi olduğu kadar, ruh içinde yaşanması gerektiği ileri sürülüyor. “Tantra” isimli kitabında bu konuyla ilgili birçok araştırma yapan Dr. Akif Poroy, “Tantra’ya bir aydınlanma öğretisi de denilebilir. 5 bin yıllık geçmişi olan bu gizemli aydınlanma öğretisi, 19’uncu yüzyıldan itibaren ve özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünyaya yayıldı. Hindistan’ın ve Uzakdoğu’nun bilge insanları günümüzden yaklaşık 5 bin yıl önce cinselliğin önemini kavramışlar. Tantra’ya bedensel ve ruhsal dokunma sanatı diyebiliriz. Çünkü Tantracılar için cinsellik yüce bir olgu. Cinsel enerji, yaşam enerjisinin kaynağı olarak kabul ediliyor. Bu yüzden cinsellik insana güç katıyor, yaşam sevinci yaratıyor ve gençleştiriyor. Tantra’da bazı cinsel teknikler öğrenilerek, cinsel birleşmeyi uzatmak ve cinsel doyumu sonsuzlaştırmak ise ana hedef olarak öne çıkıyor” diyor.

Cinsel sorunlar ortadan kalkıyor
Tantra ayinleri ve yöntemleri ile cinsellik ulu, gizemli, tinsel ve derinlikleri olan bir iletişim olarak kabul ediliyor. Kadınlarda orgazm olamama, vajinismus ve cinsel istem azlığı gibi işlevsel cinsel bozuklukların tedavisinde de tantra yöntemleri kullanılabiliyor. Erkeklerde ise erken boşalmayı önlemeye yardımcı oluyor.

Kadın ve erkeğin rolü
Dr. Akif Poroy, Tantra öğretisinde kadın ve erkeğin rolünün eşit olması gerektiğini belirterek, “Kadının önemi ve cinsel enerjisi daha belirgin oluyor. Öğrenilen cinsel teknik ve ayinlerle kadın ile erkek arasındaki cinsel enerji, normal sevişen bir çiftin cinsel enerjisinden daha yüksek. Bu yöntemler erkeğin uzun süre cinsel birleşmede bulunmasını ve boşalmadan orgazma ulaşmasını öğretebiliyor. Kadın ise tıbbi seksolojide multiorgazm denilen arka arkaya orgazm olabilme yeteneğine kavuşabiliyor” diyor.

Ön hazırlık yapılmalı
Tantratik cinsel ilişkiden önce ön hazırlık süreci gerekiyor. Tantracılar’a göre, Tantra öğretisi ve cinsel beraberlik ile doğanın tanrısal tabiatına uygun bir noktaya erişiliyor. Dr. Akif Poroy, Tantra’da cinselliğin meditasyon ve anında oluşup gelişen olgularla özel yaşama damgasını vurduğunu belirterek, bu yöntemlerle cinsel enerjinin yükseltildiğini vurguluyor: “Tantra yöntemleri ile cinsellik yalın bedensel bir işlem olmaktan çıkıp, tinsel bir atmosfer içinde ruhsal doyumu sağlıyor. Ortam çok önemli. Mekanın bir tapınak gibi olması gerekiyor. Tantra’nın kolay bir öğreti olduğunu sanmak ise yanlış bir algı. İnsanın önce kendini bütün saplantılardan, cinsel tabulardan, yanılgılardan kurtarması gerekiyor. Bu ancak çok istekli, sabırlı ve ısrarlı çalışmayla sağlanabiliyor. İnsanın kendini algılamaya açması, iç potansiyelini sonuna kadar açığa çıkarıp kullanması gerekiyor. Bu öğretiyi, sadece birtakım teknikleri öğrenip, bazı hazır formülleri uygulayarak, doruk noktalara ulaşılacağını sanmak da yanlış oluyor. Hem bedensel hem ruhsal cinsel yeteneklerin geliştirilmesi ve açığa çıkarılması bilgeliği, cinsel aydınlanmayı gerektiriyor.”

bana-degil-ruhuma-dokun-2Masaj ve dokunma
Tantra’da dokunma ve masaj büyük önem taşıyor. Ancak Tantra’daki dokunuş basit bir dokunuş olmuyor. O yalnızca ustadan öğreniliyor. Tantra kadının cinsel enerjisini kutsal ve tapılacak bir olgu olarak görüyor. Bu öğretiye göre kadının aktif cinsel enerjisi kozmik enerjiyi yönlendiriyor veya harekete geçiriyor. Erkeğin cinsel enerjisi de ancak kadının yani Tanrıça Şakti’nin cinselliği ve cinsel enerjisiyle harekete geçiyor. Dr. Akif Poroy, “ Tantra öğretisinin yolundan gidenler için cinsellik ve sevişmek, kutsal ve farklı bir bilinç durumuna geçmenin yolu. Burada Tantracı için önemli olan nokta bedensel doyumu yaşamanın çok daha önünde ve belki de üstünde ruhsal ve tinsel bir boyutu olan bir aşkınlık, adeta ermişlik oluyor. O mutluluğa geçişi sağlayan bir köprü. Yaşamın gizemi cinselliğin içinde. Çok özel bir aydınlanma öğretisi olan Tantra ancak ustadan öğrenciye yani öğrenmek isteyene, beş bin yıldır ağızdan kulağa veriliyor. Fakat bu öğretiyi özümseyebilecek durumda, istekli olan ve layık görülenlere törenlerle iletiliyor. Herkesin kavrayabileceği bir öğreti olmayan Tantra’yı öğrenmek isteyen kişinin içeriği algılayabilmesi için yüksek bir entelektüeliteye sahip olması gerekiyor” diyor.

TANTRIK SEKS OYUNLARI
Tantra konusunda birçok kitap yazan Cassandra Lorius’in tantrik egzersizleri arasında yin-yang oyunu bulunuyor. Bu oyunda çiftler bazı isteklerde bulunuyor ve birbirlerinin isteklerini sırayla yerine getiriyorlar. Örneğin vücut masajı gibi… Lorius, “Eğer partnerinizin tutkularını yeniden uyandırmak isterseniz hareketli, seksi müzik eşliğinde kalçalarınızı sallayarak dans edin, onu baştan çıkarın. Dansınızla paralel olarak derin ve uyumlu nefes alıp verin. Erotik dokunuşlardan önce, onun tam karşısında olun ve yüzünüz ona yakın olsun” diyor.

TANTRA HAKKINDA BILINMEYENLER
1- Tantra öğretisinde heyecanlıyken sevişilmiyor çünkü heyecanlanıldığında enerji harcanıyor. Oysa enerjinin sadece aşk için harcanması gerekiyor.
2- Sevişmek ahenkli oluyor. İki eş sanki dans eder gibi sevişiyor.
3- Bedenin cinsel pozisyonu değil, zihnin pozisyonu önem taşıyor.
4- Eşler kendilerindeki tüm cinsel enerjiyi karşılığında hiçbir şey beklemeden birbirlerine aktarmaya çalışıyor.

Yatak odasında olması gerekenler;
1- Sessiz ve gürültüden uzak bir yatak odası,
2- Saten kumaştan bir yatak takımı,
3- Çiçekler,
4- Renkli ve kokulu mumlar,
5- Her türlü taze meyve,
6- Sıcak çikolata,
7- Aromatik yağlar,
8- Mor veya kırmızı bir ışık,
9- En sevdiğiniz müzik,
10- Misk, yasemin, paçuli, hint sümbülü, sandal ağacı ve safran kokusu,
11- Tütsüler vb.

Tantra ve enerji yasaları

Pek çoğumuz için yabancı olmayan enerji yasalarıyla çalışan Tantra, oldukça mantıklı ve anlaşılır bir sistemle işliyor. Bilimin desteğiyle açıklanabilen yasalar etrafında düşünülünce Tantra’nın ne demeye çalıştığını ve ne kadar derin bir felsefeye sahip olduğunu anlamak da kolaylaşıyor. Kısaca bu yasalardan bahsetmek, bu konuda daha net bir şekil çizmeye yardımcı olabilir.

Rezonans, yani titreşim. Tüm maddelerin bir titreşimi var ve bu titreşimlerin senkronize olması kaçınılmaz. Karma, etki-tepki. Değişim, güven algımızı en çok zorlayan ve direnç gösterince acı veren olgu. Dönüşüm, enerji dönüşür. Tıpkı gıdaların enerjisini dönüştürüp yaşamak için kullanmamız gibi. Ters çekim yasası, çabalanan şeyi yapmak zorlaşır. Suya dalmak isteyince yüzeye çıkmak ve yüzeyde kalmak isteyince dibe batmak gibi. Kutupluk, doğal olarak her şeyin zıtlarıyla var olması. Dualizm.

antra’nın tarihi

Her konuda olduğu gibi Tantra konusunda da internet çok fazla yanlış ve dejenere bilgiyle dolu. Fakat Tantra’nın dejenerasyonu, internetin icadından çok daha öncelere dayanıyor. Orta Asya’ya bir arayışla giden ve Tantra’yla tanışan çiçek çocuklar bu öğretinin sadece hoşlarına giden ve ilgilerini çeken kısımlarını alıp geldikleri yerlere geri dönmüşler. Sonuç olarak da cinsel romantizm ve cinsel özgürlük anlamını taşıyan Doğu’nun bu kadim öğretisi, Batı dünyasının ilgisini çeksin diye pornografik öğelerle birleştirilerek olduğundan çok farklı bir şekilde lanse edilmiş ve adına da Neo Tantra denmiş.

Doğu’nun antik öğretisi olan Tantra’nın bizim bildiğimiz Tantra’yla aynı olmadığını öğrendikten sonra atölye daha derin, bütünsel ve manevi bir tarafa doğru gitti. Varoluş, inanç sistemleri ve günümüzde kabul gören maneviyatın temelinden girip cinsel enerjiden yani yaratma enerjisinden çıkan bu konuşma boyunca, sorgulamadan kabul edilen pek çok bilginin altında yatan nedenlere de değinildi.

Serdar Prem’in rahat, destekleyici ve keyifli tavrının da etkisiyle “Tantra ve İlişkiler Atölyesi” başlığı altında doğru bilinen yanlışlar, toplumun dayattığı davranış ve düşünce kalıpları, inanç tarihi, ilişkiler, bağlanmak, tüm muhteşemliğiyle insan bedeni ve Tantra öğretisinin temeli konuşuldu.

Gerçek Tantra?

Muirs gibi atölye çalışmalarındaki katılımcıların olumlu raporlarına rağmen, daha geleneksel Tantrik yolakların bazı akademisyenleri ve öğretmenleri, Tantra’nın modern, Batı yorumlarını Tantra ile yüzyıllar boyunca Hindistan, Nepal ve Tibet’te uygulandığı gibi çok az ortak noktası olarak eleştiriyorlar.

Tantra, MS 500 civarında Budizm ve Hinduizm’de ayrı bir hareket olarak çiçek açmaya başladı ve 500 ila 700 yıl sonra en geniş çiçeklenme noktasına ulaştı. Tantra en başından beri dini ortodoksluğa meydan okuyan radikal bir öğreti oldu. Hinduizm içinde Tantra, aşağılık kastların ulaşamayacağı sonsuza kadar saflık ritüellerine ve saflık standartlarına sıkı sıkıya bağlı kalan bir dine başkanlık eden Brahminlerin (Hint kültürünün rahip kastı) Vedik uygulamalarının aksine duruyordu. Budizm içinde, Virginia Üniversitesi dini çalışmalar profesörü Miranda Shaw, Tantra “güçlü Budist manastırlarının dışında başlangıçta rahipler ve rahibeler yerine yatılı insanlar tarafından savunulan bir protesto hareketi olarak ortaya çıktı”

Tantra’yı düzgün bir şekilde tanımlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı, çünkü bu kadar büyük, çeşitli ve bazen çelişkili inanç ve uygulamaları kapsamaktadır. Ama her şeyden önce, birçok felsefi metin üretmesine rağmen, Tantra kurtuluş veya aydınlanma elde etmek için pratik tekniklerin bir koleksiyonudur. “Tantra” kelimesi Sanskrit kökünden gelir ve “örmek veya uzatmak” anlamına gelir. Tantra uygulayıcıları bunu her zaman bilgi ve bilgeliği genişletmek için kapsamlı bir sistem olarak gördüler – tüm dünyanın tamamen iç içe bir birlik olduğunu fark etmek için.

İkincisi, Hint maneviyatının birçok kolundan çok daha fazlası olan Tantra, kadınlara ve ilahiliğin kadın yönüne büyük saygı gösterir. Hindu Tantrik görüşüne göre, dünya sürekli olarak erotik danstan ve ilahi erkeğin (Shiva) ve ilahi dişinin (Shakti) birleşmesinden doğar, Shiva gerekli tohumları sağlar, ancak Shakti her şeyi meydana getiren aktif enerjiyi sağlar. (Tantrik Budizm, erkek prensibini daha aktif olarak görür, ancak yine de kadınların ve kadın enerjisinin önemini diğer Budizm formlarından çok daha fazla vurgular.)

Üçüncüsü, Tantra sadece bir aydınlanma uygulaması olarak değil, aynı zamanda pratik bir sihir sistemi olarak da işlev görür. Bazı Tantra türleri olağanüstü güçler geliştirmeye büyük önem vermektedir – uçma, istediği zaman nesneleri gerçekleştirme, kaybolma veya muazzam olma, aynı anda iki yerde olmak. Aslında, aynı siddhi terim ya “manevi mükemmellik” ya da “doğaüstü güç” anlamına gelebilir. Tantra, uygulayıcılarının dünyanın birlikte nasıl dokuma yaptığını anlamalarına izin verdiğini iddia ediyor ve bu anlayışların, yeteneklerine kendi bedenleri de dahil olmak üzere fiziksel dünya üzerinde inanılmaz güçler verdiği söyleniyor. Tantra’da, vücut tüm evrenin bir mikro kozmosu olarak görülür; ilahi kadın enerjisi bireysel insanda kundalini olarak bulunur, omurganın tabanında sargılan yılan enerjisi. Tantrik pratiğinin çoğu bu enerjiyi uyandırmaya ve kanalize etmeye odaklanır.

Böylece, Hint maneviyatının ana akımının dünyayı bir tuzak ve bir yanılsama olarak görme eğiliminde olduğu ve münzevi ve bedenin güvensizliğine ve duyuların zevklerine yaslanma eğilimi gösterdiği zaman, Tantra dünyanın tanrısallığın ve tüm deneyim potansiyel olarak kutsaldır. Tantra’nın bu dördüncü özelliği belki de en önemli özelliğidir: Vücudun günlük yaşamını ve saflaştırılması ve aşılması için bir kusur olarak arzularından ziyade, Tantra düzenlemeyi sezgisel ve aydınlanma için gerekli araç olarak görür.

Tantra’nın vücuda olan takdiri, onu yoğurt nesillerinin vücutlarını arındırmanın yollarını denediği, böylece uyanmış kundalini’nin muazzam enerjisini taşıyabilecekleri muazzam bir laboratuvara dönüştürdü. Belirtilen yoga uzmanı Georg Feuerstein’a (kendisi Tibet Tantrik Budizm’in bir uygulayıcısı) göre, ” Hatha yoga Tantra’daki transubstanated bir vücut yaratma endişesinden doğdu – tamamen yoganın kontrolü altında olan bir vücut Taoist mistiklerin gelişmeye çalıştığı beden gibi ölümsüz bir beden tezahür ettirebilir ve tezahür edebilir. ”

Sonunda, arınmaya odaklanmak yoga pratiğinin çoğunu çileciliğe yöneltti. Ancak Tantra’nın çoğu çılgınca yönlere yöneldi. Kozmosu cinsel ilişkinin sürekli ürünü olarak gören büyülü bir gelenekte beklediğiniz gibi, Tantrikas (Tantra uygulayıcıları) sadece cinsiyeti bir metafor olarak keşfetmedi; manevi yollarında önemli bir etkinlik haline getirdiler. Tüm hayatı kutsal olarak gören geleneksel Hindistan’ın faaliyetleri ve deneyimleri saf ya da saf olmayan olarak sınıflandırma eğilimini reddetti. En radikal Tantrik gruplar, ritüellerini kömür topraklarında topladılar, cesetlerin üzerinde meditasyon yaptılar, kendilerini ölülerin külleriyle bulaştılar, kafataslarından yapılmış bardaklardan yemek yediler ve içtiler ve ana dinin kınadıkları tüm aktivitelere kapıldılar: et ve balık, afrodizyak tüketen,

Bilginlerin işaret ettiği gibi, Tantrik metinlerin sadece küçük bir bölümünün – yüzde 10’dan az – cinsellikle uğraştığı doğrudur; metinlerin yarısından fazlası mantraların kullanımına odaklanırken, diğerleri de tanrılara tapınmaya ve meditasyon ve sihire görsel yardımların yaratılmasına odaklanır. Buna ek olarak, zamanla daha muhafazakar Tantrik gruplar (“sağ Tantra” olarak bilinir), en cesur uygulamaları en aza indirgeyerek yasak faaliyetleri fiili ritüel uygulamadan ziyade maneviyatın mecazi temsillerine dönüştürdü. (Daha radikal gruplar – “sol Tantra” uygulayıcıları – yeraltında kalmayı, Hint kültürünün ana akımından gelen saldırılara karşı güvende olma eğilimindeydiler.) dışarıdan

Tantra olur değil sadece Seks

Feuerstein, Neo-Tantra’nın – seks ve ilişkiye odaklanan Tantra’nın Batı versiyonları için teriminin – “hazzı baskılayan ve inkar eden bir atmosferde yetiştirilen insanlar için çok iyi şeyler yapabileceğine” ve bunun “ suçluluk basmış püritenciliği ve geleneksel cinsiyeti aşmış olanlardan bazıları için anlam ve umut. ” Bununla birlikte, Neo-Tantra’nın birçok öğretmeninin geleneği açıkça anlayacak kadar Tantrik metinleri incelemediği veya “yetkin bir Tantrik guru tarafından doğru bir şekilde başlatılma” endişesini ifade ediyor.

Eski metinler Tantra’nın riskleriyle ilgili korkunç uyarılarla dolu olsa da, Feuerstein Batı Tantra öğretmenlerinin eğitimindeki boşlukların öğrencileri ciddi bir tehlikeye attığına inanmıyor. “Gerçek bir guru tarafından yönlendirilmediğiniz sürece – başka bir deyişle, kendi shakti’sini yükseltmeyi başaran bir öğretmen – sizi fiziksel veya zihinsel olarak dengesiz hale getirebilecek tehlikeli enerjiler yetiştirme olasılığınız yüksek değildir” diyor.

Ancak Feuerstein, Neo-Tantra uygulayıcılarının egoyu aşmayı öğrenmek yerine kolayca egoist motivasyonlara yakalanabileceğinden korkuyor. Daha geleneksel Hint Tantra’da üstatların asla ikinci çakrayı – cinsel merkezi – açarak değil, dördüncü çakrayı (kalp) veya altıncı çakrayı (üçüncü göz, sezgisel bilgeliğin koltuğu) açarak başladığını iddia ediyor. “Sadece guru, üstatın saf bir niyet oluşturduğundan ve enerjinin güçlü bir şekilde kontrol altına alındığından emin oluncaya kadar ortaya çıkan muazzam cinselliğin gücü oldu,” diyerek, belki de Neo-Tantra’nın en büyük tehlikesinin uygulayıcıların kendilerini Yaptıkları tek şey, artan bir prana (yaşam enerjisi) patlaması yaşarken “manevi” deneyimlere sahip olmak. Feuerstein, fiziksel zevki manevi mutlulukla karıştırarak,

Tantra ustası Yogiraj Mani Finger ile çalışan ve aynı zamanda Tantrik ustası Sri Vidya geleneğinde bir başlangıç ​​olan sağ Tantra’nın öğretmeni Rod Stryker, Feuerstein’ın çağdaş Batı Tantra hakkındaki endişelerini yansıtıyor. “Bir yoga öğretmeni olarak,” diyor Stryker, “Tantra olarak gizlenmiş cinselliği yönlendirmeye çalışmanın deneyiminden derinden korkan birçok insanla – esasen, çok sayıda insanla çalıştım – bir aydınlanma aracı. ”

Stryker’e göre, maithuna -Tantra’nın sol yolunun cinsel teknikleri – geleneksel olarak psişik enerjiyi uyandırmak için katalizör olarak kabul edildi, o kadar güçlü ki bazı okullar onları asana ve pranayama gibi daha temel teknikleri geçmiş kısayollar olarak bile gördüler.. Ancak Stryker, sağ yolların cinsel teknikleri asla asana, pranayama ve meditasyonun aşamalı, aşamalı kullanımı yerine görmediğini söylüyor. Stryker, “Tehlike şu ki, eğer birisinin nadisi [vücudun enerji kanalları] mümkün olduğunca açık ve net değilse, cinsel teknikler psişik türbülans yaratabilir ve bütünleştirici bir etkiye sahip olabilir.” “Çok muhtemel,” diyor Tantra haftasonuna giden insanlar asana ve pranayama’nın temel işlerinden çok az şey yaptılar. Çok fazla enerji hareketleri yaşayabilirler, ancak nevrotik ve uyanmaya başlarlarsa hayati enerji, nevrozlarını güçlendirmek için kurtarabilirler. ”

Feuerstein gibi, Stryker da zevk ve mutluluk arasındaki farkı ve guruya olan ihtiyacı vurgular. Tantra’ya öğretilen yaklaşımın, ecstasy’nin fiziksel, psişik ve ruhsal olmak üzere üç ayrı aşamasını betimlediğine dikkat çekiyor. Sadece ecstasy’nin ikinci aşamasında, arayan sadece duyusal farkındalığı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda ruhunu bilinçlendirmek için hayatını değiştirmek için gerekli enerjiyi de elde eder. (Üçüncü aşamada, arayıcı her çakra ile ilişkili bilinç durumunu uyandırdığında ve herhangi bir duruma uygun durumu uygulayabildiğinde, ecstasy sabit hale gelir.) Deneyimli bir Tantrik gurunun rehberliği olmadan, Stryker korkar, öğrenciler sıkışabilir bu ilk aşamada.

Stryker, herhangi bir Tantra öğrencisinin öğretmenlerini iki akılda tutarak incelemesini önermektedir: “Öğretiler öğretmen içinde ve ilişkilerinde ne ölçüde yaşıyor? Ve öğretiler bu öğretmenin öğrencilerinin yaşamlarında ne ölçüde yaşıyor?” Batı Tantra öğretmenlerinin tam teşekküllü guru olarak donatılıp donatılmadıklarını söyleyen Stryker, öğrencilerine en azından fiziksel ecstasy’nin Tantra’nın armağanlarının sadece bir parçası olduğunu anlamaları için eğitmelerini umuyor.

Tantra’nın şu anda Batı tüketimine uyarlandığı sınırlama veya tehlikeleri ne olursa olsun, savunucuları yaşamları değiştirme yeteneği ve ayrıca dünyayı değiştirme yeteneği konusunda tutkulu. Birincisi, Margot Anand şöyle diyor: “Beş duyunuzu açtıktan sonra, tüm seviyelerinizi hayata katılımla kazandıktan sonra, kendinizi dönüştürülmüş bulabilirsiniz. Asla bir hayata geri dönmek istemeyebilirsiniz bu sizin yaratıcılığınıza, oyun oynamanıza, sevinç kapasitenize yer bırakmaz. ” Charles ve Caroline Muir, atölye katılımcılarını bu işi sadece kendi yararları için yapmadıklarını düşünmeye çağırıyor, aynı zamanda çocuklarına ve torunlarına daha sağlıklı, daha sağlıklı bir cinsel miras bırakabilmelerini istiyorlar.

Charles, daha geleneksel Tantrikas’ın eleştirilerine yanıt olarak, kendisinin ve Caroline’in öğrettiği Tantra’nın, dış formu farklı olsa bile, eski uygulamaların ruhunda olduğu konusunda ısrar ediyor.

“Tıpkı eski Hindistan’da olduğu gibi, çakraların hareketsiz enerjisini uyandırmaya ve entegre etmeye çalışıyoruz” diyor. Uyarlamalarını açıklayan Muir, “Tantra’nın faydalarını deneyimlemek için Hint kültürünün ve felsefesinin tüm tuzaklarına ihtiyacınız yok.”

Muir, modern Batı Tantra’nın eski öncüllerine çok benzemeyeceğini kolayca itiraf ediyor. Ancak, Tantra uygulamalarının muazzam çeşitliliğine dikkat çekerek, “yoga gibi, Tantra’nın o zamanlar insanların ihtiyaçlarına göre yaş ve tekrar doğduğunu” belirtiyor. Tantra versiyonunun şu anki yerimizin ve zamanımızın büyük ihtiyaçlarını karşıladığını düşünüyor: kadınlar ve kadınsı için uygun saygıyı geri kazandırmak; erkek “savaşçı” enerjisi için uygun ve yararlı bir çıkış noktası bulmak; ve erkekler ve kadınlar arasındaki çatlağı iyileştirmek.

Ayrıca bakınız  : Çalıştır: Sandalye Savaşçısı

Rio Caliente’deki çalıştayın son sabahı, katılımcılar haftada düşüncelerini paylaşmak için toplandıkça, hiç kimse özellikle aydınlanma yolunda olup olmadıklarıyla ilgilenmiyor. Onlar, haftanın getirdiği faydalardan yararlanmak için çok meşguller. Atölyenin ilk akşamının aksine, tüm çiftler birlikte otururlar, bazıları el ele tutuşur, bazıları birbirlerinin gözlerine gülümser, bazıları sadece rahat ve arkadaşça bir sessizlikte oturuyor.

“Hayal ettiğim her şeyi elde etmek mümkün olabilir ve daha fazlası,” diyor Merle. (Şakaya direnemeyen biri, “lick için bolca patlama, ha?”) Kutsal nokta masajını hayatının en mutlu anı olarak tanımlayan Merle’nin ortağı Anja, çalıştayın yıllar önce bıraktığı hatha yoga uygulaması ve diğer bazı katılımcılar eve döndükten sonra yogaya devam etme kararlılığını yineliyorlar.

 Aydınlanma Meditasyonunu Uygulayın

 Kementte Özgürlük Bulma

 17 Asana Aracılığıyla Dikkatli Bir Meditasyon

Her Yogi’nin Bilmesi Gereken 5 Sanskritçe Kelime

 Kino MacGregor’un Kalçaları Sevme Şükran Uygulaması

  Eril ve Dişil Niteliklerinizi Entegre Edin

Cinsel Ecstasy Sanatı

  Sakral Çakra Ayarlama Uygulaması

Ruhsal Cinsiyet

Tantra: Bilinçli Sevgi Sanatı

meditasyondan

Bu adreslere bakınız

Tantra nedir?

Tantra öğretisindeki esas unsur, cinsel enerjinin yükseltilmesidir. Tantra, kadın ve erkek arasında normalde var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılması işlemidir. Tantra öğretisinde cinsel birleşme hedef değildir. Tantra sonucunda kadın multiorgazmik bir yapıya ulaşabiliyorken, erkek de 1-1,5 saat boşalmadan sevişmeyi öğreniyor.

 

Tantra öğretisi kaç yaşında?

Tantra, esasında bugünden 5000 yıl geriye uzanan bir aydınlanma öğretisidir. Tantra asırlar boyu Hindistan’da yerleşik bir öğretiyken, özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika İngiltere, Çin ve Almanya’da cinsel sorunların tedavisinde kullanılmaya başlıyor ve başarılı sonuçlar elde edildiği görülünce teknikleri öğrenmek isteyenlerin sayısı hızla artıyor.

 

Tantra öğretisinde kadına ve erkeğe bakış nasıl?

Tantra öğretisinde kadına tanrısal, ulvi bir varlık olarak bakıldığını söyleyebiliriz. Anadolu’da Kibele’ye ya da diğer tanrıçalara baktığımızda hepsinin kadın olduğunu görebiliriz. Kadın Tantra’da neden yüceltiliyor? Çünkü kadın, erkeğe göre cinsel açıdan çok ama çok güçlü. Kadın üst üste birkaç kere orgazm yaşayabiliyorken, erkek için bu mümkün değil. Kadın doyuma rahatlıkla herhangi erkekle bile doğru notada buluşup ulaşabiliyorken, erkek için dünyanın en güzel kadınını getirseniz bile boşaldıktan sonra ereksiyon olabilmesi için 2–3 saate ihtiyacı var. Kadının tanrıçalığı işte tam da bu cinsel gücünden kaynaklanıyor ve yüceltiliyor. İşte erkekler bunu fark ettiği andan itibaren kadını ezmeye ve hor görmeye başlamıştır. Onun bu tanrısal duruşunu bu şekilde alta almaya çalışmıştır. Yani şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, erkek kadının üst üste orgazm olabileceğini fark ettiğinden beri, 3000 yıldır, onu ezmektedir. Eğer kadını yüceltirseniz erkeği de yüceltmiş olursunuz, enerjiler birbirine geçer. Bugün Türkiye’de erken boşalma sorunları neden bu kadar yüksek biliyor musunuz? Çünkü kadını yüceltmiyorsunuz.

 

“Şarkıcılık, konsomatrislik ve hooop genelev!”

 

Tantra öğretisi ile ahlâk kavramı arasında nasıl bir ilişki var?

Ahlâk felsefesi tabii ki önemli. İnsanları doğru yönlendirmek gerekiyor. İnsanların cinsel fizyolojisi dünyanın her yerinde aynı… Ama yaşama şekli ve değerleri farklı. Dolayısıyla doğrularınız da farklı. Örneğin bir trafik kazası oldu iki şahit var; biri Hollandalı fahişe biri de bizim ülkemizden bir ev hanımı. Dünya üzerinde tanıdığım diğer toplumlarda o fahişeye inanılır çünkü onun mesleği o dur. Ama bizde öyle bir şey söz konusu bile değildir. Sizin ahlâklı veya ahlâksız olmanız toplumun değer yargılarına göre değişir. Bizde genelde ahlâk deyince sadece cinsellikle alakalı ahlâk akla gelir. Banka soymak, rüşvet almak, hırsızlık, bunlar ahlâksızlığa girmiyor bizim ülkemizde. Hükümetler istese de istemese de, insanların kendi evrensel değerlerinin ve ürettikleri kültürlerin süzülmesiyle meydana gelen yeni oluşumlar var dünyada. Gençlerin daha namuslu olduklarını farkındalar. Çünkü onlar her şeyden haberdarlar.

 

Türkiye’de kadının yerinin öğrenilmesi lazım her şeyden önce. Tantra’ýı bilmek yeterli değilmiş gibi bu noktada…

Türkiye’de her şeyden önce kadının parasal özgürlüğünün olması lazım. Evliliğin sosyal güvence kurumu olmaktan çıkması lazım. Hollanda, Almanya ve İsviçre’de “olsa da olur olmasa da olur” gözüyle bakılıyor evliliğe. Bir düzene girince evleniyorlar ama bizde evlenme yaşla orantılı. Erkeğin başlık parasıyla kadını aldığı bir dönemde yaşıyoruz… Başlık parasından dolayı evleniyor kadın ve boşandıktan sonra evine dönemiyor… Kadın ortada kalıyor. Mesleği yok! Şarkıcılık konsomatrislik ve ardından hooop genelev! Toplumda çoğu insan bunu öğrenmeye uygun değil. Özellikle konu kadınsa gerçek anlamda bir mutluluğa yaklaşma şekli yok…

 

Cinsel enerjinin transferi sadece seksle mi sağlanır?

Gizemli ve gizli öğreti vardır Tantra’da… Ağızdan kulağa, ustadan çırağa öğretilen bir öğreti. Tantra, insanlığı kurtaracağım demiyor. Gençler Tantra’yı öğrenebilecek yetenek ve açıklıkta düşüncelere sahipler. İnsanın kıskançlık, haset, şiddet, korku gibi zayıf yönlerini terk etmesi lazım. Ayrıca kitaplarımda da söylüyorum, cinsel enerji yaşam enerjisidir. Yaşlı iki kadın düşünün; birinin cinsel hayatı devam ediyor, ötekinin bitmiş. Biri 35’lik gibi, öteki büyük nine gibi… Aynı yaştaki iki kadın…

 

Kamasutra ile Tantra arasındaki farklar neler?

Kamasutra ve Tantra arasındaki farkı kısaca şöyle açıklayabilirim. Kamasutra, Tantra tekniklerinin uygulanması ve bu uygulamaya akrobasi eklenmesidir. Kamasutra’daki olay tamamen işin tekniğe dökülmüş halidir.

 

Vücudumuzdaki hassas noktalar nerelerdir?

G noktasını bulmak çok kolay ve çok zor. Bu bölgeyi Almanya’da patolojik olarak inceledik. Ve bir nevi sinir topu diyebiliriz. Baktığınızda, insanlar 1,5 milyon yıldır ayakta. Daha önce maymunlar gibi sevişiyorduk yani arkadan yaklaşarak… Ve böylece penis başı G noktasını daha kolay buluyordu. Refleksolojide önemli noktalar ile Tantra’da cinsel organ bütün bedendir. G noktası idrar yolu ağzı noktasıdır. U noktası, C noktası gibi noktalar var. Kadınların %40 küsuru orgazm olamıyor. Bu, istemli reflekstir. Kadın o kadar kopmuş ki kendini orgazma ulaştıramıyor. Kadının o adama kendini açması lazım. Ancak böyle orgazm ya da doyuma ulaşabilir. Tantra da da bu var. Siz eğer kendinizi mistik hava içine sokmazsanız boşa gider. Bana danışan insanlara ev ödevleri veriyorum bu nedenle. Bunlara mutlaka uyulmasını istiyorum.

tantra da kişi aydınlanmak için vücudundaki tüm enerjileri, bunların kaynaklarını, hislerini ruhsal yapısı ile mükemmel bir denge içinde harekete geçirir. aydınlanma, insanın kendi varoluş nedenini kavramasıyla gelecektir. yaşamın tamamı bir ritüeller zinciridir tabii ki cinsel ilişki de bu ritüellerin bir parçasıdır, tantrada potansiyel ve kuvvetli cinsel yapıya ait enerjiler de uyarılarak transforme edilir ve buradan üstün seviyelere ulaşılır .

Tantrik geleneğinde cinsellik

Maheshani, yoni cakra’da, dil üzerinde yoni, akılda yoni, kulaklarda yoni ve gözlerde yoni ile emilir olarak meditasyon yapar. Mighty Lady, yoni ile olmadığı sürece tüm sadhana boşuna. Bu nedenle, diğer pujaları reddedin ve Yoni Puja yapın. Maheshani, Guru’ya adanmış hiçbir siddhi yok – Yoni Tantra, X

Tantrik geleneği Batı’da cinsellikle eş anlamlı olarak görülmeye başladı. Ve bir ölçüde, çoğunlukla Batı eğitiminin yaygın etkisi nedeniyle Asya’da da durum böyledir. Gerçek ne?

Bu sitedeki Web sayfaları çok sayıda farklı konuyu kapsar ve bu çok çeşitli konuları kapsayan tantrik geleneğini yansıtır.

Bununla birlikte, konuyla ilgilenen birçoğu tantra’nın cinsiyete eşdeğer olduğunu düşünüyor ve tantra’nın Kaula ve Vamachara okullarına özel bir ayin ve cinsel ilişki de dahil olmak üzere Panchamakara adı verilen “beş şey” üzerine odaklanıyor. bunun bir parçası. Örneğin Vatsyayana’nın Kama Sutra’sının tantrik geleneği ile pek bir ilgisi yoktur ya da hiçbir şey yoktur, ancak alt kıtanın Müslüman ve Hıristiyan istilalarından önce kültürün cinselliğe sağlıklı bir ilgisi olduğu ve aynı zamanda Sanskritçe ifade etmek için.

Tantrik geleneği ile ilgili ilk rahatsız edici nokta, metinlerin ezici çoğunluğunda, bir uygulayıcının bir soy veya sampradaya ait bir guru (kadın veya erkek) tarafından başlatılması istenmesidir. Birisi tantrik ayinleri uygularsa, yetkin olmadan (adhikara) kitaplardan bir mantra veya yantra kullanırsa, sadece başarı yoktur, aksine, tanrıça tarafından lanetlenir. Ya da metinler söylüyor.

“Guru-shishya geleneğinden mahrum bırakılan sahte bilginin yanlış bilgisiyle kandırılan, Kuladharma’nın doğasını kendi akıllarına göre hayal edin. Sadece şarap içerek, erkekler doyuma ulaşacaklarsa, liköre bağımlı olan herkes mükemmele ulaşacaktı Eğer etin üst düzey bir parçası olmak yüksek devlete yol açacak olsaydı, dünyadaki tüm etoburlar muazzam bir liyakat için uygun olacaklardı. Kurtuluş bir shakti ile cinsel ilişki ile sağlanacak olsaydı, tüm yaratıklar kadın arkadaşlık tarafından kurtarılacaktı. ” ( Kularnava Tantra , II, 116-118).

Tantrik okullarının “yeraltına” gitmesi nispeten geç kalmış olabilir. Kalika Purana gibi metinlerden yola çıkarak , tantrik cinsellik günlük yaşamın bir parçası gibi görünüyor.

Panchamakara (beş “m” ler) maithuna (cinsel ilişki), madya (likör), mudra (fasulye), mamsa (et) ve matsyadır (balık). Viras (kahramanlar) olarak adlandırılan sınıfın bir töreninin bir parçasını oluştururlar. Geleneğe göre, uygulayıcılar üç sınıfa ayrılır: divya (ilahi), vira (kahramanca) ve pashu (canavar benzeri).

Yine de vira veya kahramanca sadhana, Kaula geleneğinin sadece bir parçasıdır ve eğer metinlerin kendilerine inanırsak, bundan yararlanabilecek sadece belirli bir uygulayıcı kategorisi (sadhakas (m) ve sadhvinis (f)) içindir. Yüzeysel düzeyde hem onu ​​hem de içsel önemini yanlış anlaması muhtemel olan pashu için yasaktır. Bu ayini uygulama yetkisi olmayanlar için zehirlidir.

Ayrıca, Kulachara veya Vamachara bölümlerine girmeyen tantrik grupları, şarap içmez veya ritüel bağlamda seks kullanmazlar. Bazıları et için zencefil, şarap için süt ve çiftleşme için iki çiçeğin sembolik birleşiminin yerini alabilir.

Etkileyici Kaulavali Nirnaya Tantra , Kaula tantralarının en büyüğünün bir özeti, içmenin ya divya, vira veya pashu olduğunu söylüyor. Birincisi, şarap nektarı olarak Tanrıça’nın içinde olduğunun farkına varılır, ikincisi alkol kullanır, pashu için ise anlamadan yapıldığı için yasaklanmıştır. Kurtulmak isteyen bir viraja sıradan yasaklar uygulanmaz. Şarap Shakti ve eti Shiva’dır.

Ve Kularnava Tantra , ilahi kişinin veya divya’nın şarabın 1000 petal lotusdan aktığını, etin dualite hissi olduğunu, balıkların duyuların düzensizliği olduğunu ve cinsel ilişkinin Kundalini’nin üstün Shiva ile birleşmesi olduğunu söylüyor. Gerçekten de, ünlü Karpuradistotra’nın yorumları daha da ileri gidiyor ve gerçek cinsel ilişkinin içindeki tanrıça ile birlik olduğunu söylüyor. Başka herhangi bir kadınla cinsel ilişki zina yapmaktır. Bu divya için geçerli olabilir, ancak vira için geçerli olmayabilir. (Bkz. Vira Sadhana )

Bu düşünceler, tantra’nın seks ile eşanlamlı olmanın ötesinde, cinsellik, sadhana’nın (kendi üzerinde çalışma) ve geleneğin bir parçası olduğunu ve daha sonra belki de sadece belirli bir aşamada ve belirli bir süre için olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

“Tantra egzersizleri ile seks hayatınızı düzenlemek sizin elinizde…”

Tantra egzersizleri oldukça popüler. Peki, nedir bu egzersizler ve seks hayatımıza ne gibi katkıda bulunabilirler? Okudukça, düşündüğünüzden çok daha fazlası olduğunu göreceksiniz… Bu yazımızda modern Tantra’dan bahsettiğimizi belirtmemiz gerekli. Klasik Hint ya da Budist Tantrası’nı öğrenmek yıllar alıyor ve gelişiminizi takip eden bir usta olmadığı sürece ya ilginizi kaybediyor ya da bu egzersizleri unutup gidiyorsunuz. Modern Tantra ise yoga prensipleriyle günümüzdeki yoğun yaşamın bir karışımı.Seksi Ateşleyen Tantra EgzersizleriBu ikili bir araya getirilerek seks gibi gündelik aktivitelerle birleştirildiğinde ortaya doğal ve samimi bir birleşim çıkıyor. Bu şekilde seksin süresi uzuyor ve çiftlerin içlerindeki potansiyel orgazm enerjilerini keşfetmelerini ve kendilerini daha iyi tanımalarını sağlıyor. Bunu başarabilmek için erkeklerin boşalma sürelerini, kadınların ise vajinaları ve rahimlerini kontrol etmeleri gerekmektedir; iki partnerin düzenli nefes alıp vermeleri de çok önemlidir. Vücudunuzu bu şekilde kontrol altında tutabilmeniz, ruhunuzu da etkiler. Tantra işte bu nedenle önemlidir.

İŞTE YAPABİLECEĞİNİZ TANTRA EGZERSİZLERİ

1- GEYİK EGZERSİZİ

Bu egzersiz bulunmadan önce ormanlardaki geyikler uzunca bir süre gözlemlenmiş ve geyiklerin bu hareketlerinin, büyük cinsel güçleri ve ömür boyu sahip oldukları genç görünümden esinlenilerek insanlara uyarlanmasına karar verilmiş. Bu egzersizle erkeklerin boşalmalarını kontrol altında tutabilmeleri ve kadınların vajinalarını daha iyi tanımaları sağlanmıştır. Bu egzersizi eşinizle birlikte yapmalısınız. Birçok yogi uzmanı, anüsteki kasların (pelvik taban kasları) gevşemesinin erken yaşlanmanın nedeni olduğunu savunuyor. Bu kasların güçlü kalmasıyla genç görünümün korunabildiği söyleniyor. Seksi Ateşleyen Tantra EgzersizleriNasıl yapılır?

Egzersiz sırasında boşaltım için kullandığınız kaslarınızı sıkıp, birkaç dakika öylece durun. Sonra oturduğunuzda bu kasların gerildiğini hissedeceksiniz. Kaslarınızı 15 kere sıkıp serbest bırakın. Bu egzersizi her yerde, kimsenin haberi olmadan yapabilir ve etkilerini çabucak görebilirsiniz.

2- KADINLAR İÇİN PELVİK TABAN KAS EGZERSİZLERİ (KEGEL EGZERSİZİ)

Pelvik taban kaslarınızın bugüne kadar farkına varmamış olabilirsiniz. Fakat düzenli egzersizle güçlenen bu kaslar size şaşırtıcı cinsel faydalar sağlayacak. Pelvik taban kaslarının yeri: Başlamadan önce bu kasların tam olarak nerede olduğunu anlamamız gerekiyor. Küçük tuvaletinizi yaparken, istediğiniz zaman durabilmenizi sağlayan kaslar pelvik taban kaslarıdır. Seksi Ateşleyen Tantra EgzersizleriNasıl yapılır?

İki tip egzersiz bulunuyor. ‘Yavaş kegel’ler’ kaslarınızı güçlendirmenize ve bu kaslarınıza hükmetme sürenizin artmasına yardımcı olur. İkinci grup ‘hızlı kegel’ler’ ise öksürdüğünüz ya da hapşırdığınızda pelvik taban kaslarınızın gerilme hızını artırır.

Yavaş kegel’ler:

Yavaş egzersiz için yere ya da yatağınıza uzanın. Nefes alın. Nefesinizi verirken pelvik taban kaslarınızı yavaşça sıkın. Beş saniye bu şekilde durun, sonra düzenli nefes almaya devam edin. Zamanla bu sayıyı ona çıkarabilirsiniz. Pelvik kaslarınızı çok sıkmamaya özen göstermelisiniz çünkü bu başka kaslarınızı etkileyebilir. Egzersizleri sabah ve akşam olarak 4-5 kez yapmaya çalışıp, sonunda 10 tekrara çıkarabilirsiniz.

Seksi Ateşleyen Tantra EgzersizleriHızlı kegel’ler:

Hızlı kegel’ler de aynı yavaş kegel’ler gibi yapılır. Tek farkı, kaslarınızı daha çabuk sıkıp serbest bırakmanız, iki sıkma hareketinin arasında en az üç saniye olması gerekir. Bu egzersizi de 10 kez tekrarlayabilirsiniz. Egzersizlerinizi yeterli süre yatarak tekrarladıktan sonra artık oturarak devam edebilirsiniz. Vücudunuzdaki değişimi hissetmeniz için altı haftaya ihtiyacınız var. Ama beklemeye değdiğini göreceksiniz.

Faydaları:

• Genital bölgedeki kan dolaşımınızı güçlendirir, bu da cinsel isteği artırır.

• Daha güçlü ve zevk veren orgazmlar yaşamanızı sağlar.

• Vajinal bölgenizdeki kontrolünüzün ve kendinize güveninizin artmasını sağlar.

• Küçük tuvaletinizi daha rahat tutabilmenize yardımcı olur.

• Vajinal sarkmaları önler.

3- AĞAÇ – NEFES YENİLEME EGZERSİZİ

Bu egzersiz yalnızca boşalmanızı kontrol etmenize değil, her egzersizden sonra kendinizi taptaze hissetmenize neden olacak. Gün içinde birçok kez tekrar edebileceğiniz ağaç egzersiziyle nefesinizi daha iyi kontrol edebileceğinizi fark edeceksiniz, böylece orgazmlarınız daha yoğun, uzun süreli ve sık olacak.Seksi Ateşleyen Tantra EgzersizleriNasıl yapılır?

Egzersize başlamak için sol burun deliğinizi kapatın ve sağ burun deliğinizden 5’e kadar sayarak nefes alın. Nefes alırken ritmik hareket etmeye gayret edin. 5’e kadar saydıktan sonra burun deliklerinizin ikisini birden kapatın ve nefesinizi 5’e kadar sayarak tutun. Sonra sağ burun deliğinizi açın ve yine 5’e kadar sayarak nefes verin. Duraksamadan sağ burnunuzdan nefes alıp, nefesinizi tuttuktan sonra sol burun deliğinizden verin. Bunu en az 10 kez tekrarlayın. Egzersiz sırasında vücudunuzun evrensel bir enerjiyle dolduğunu hissedecek ve altıncı setten sonra etkisini göreceksiniz. Eğer saydığımız bu iki egzersizi kurallarına uyarak ve düzenli olarak yaparsanız, bir sonraki cinsel deneyiminizde sıkılaşmış kaslarınız ve evrensel bir enerjiyle dolan vücudunuzla çok daha başarılı olacaksınız.

rgazmı Geciktirerek Maneviyatta Doruğa Ulaşmayı Amaçlayan Budizm Kolu: Tantrik Seks

Taocu seks mevzusunda olduğu gibi tantracı seks ya da tantrik sekste de amaç orgazm yoluyla manevi olarak doruklara ulaşmak. Kökeni binlerce yıl önceye dayanan bu inancın detaylarına bakıyoruz.
Orgazmı Geciktirerek Maneviyatta Doruğa Ulaşmayı Amaçlayan Budizm Kolu: Tantrik Seks

tantra kelimesi ‘tan’ kökünden gelir; uzanmak, devam etmek, çoğalmak anlamlarına gelir. tantra bilgiyi geliştiren, çoğaltan anlamında kullanılır

budizmin ve hinduizmin bir kolu olarak doğmuştur. tantra’da hedef vücudun haz alma yeteneklerinin yok edilmesi yerine, bilenerek ve en üst hazlara ulaşarak, bilincin aşılmasıdır.

düşüncenin, nefesin ve kontrol edilmesi teknikleri kullanılır. tantra tekniğinin de temelinde kişinin bedenindeki duyumlara odaklanması yer alır.kişinin zihni ve bedeni üzerinde belirli bir egemenlik kurması gerekir.

birçok şeyin hatta her şeyin temelinde olduğu gibi nefestir bunun anahtarı

nefes alışverişi sağlanır, tinsel geçiş için yollar açılır. tam bir rahatlama, zihinsel, bedensel, ruhsal gevşeme sağlanır. ritüel şeklinde tantrik sevişme gerçekleşir. tantrik cinsellikte olay seks değil, sevişme yani alışveriştir. bu kelimelerden, sözlerden öte mistik bir iletişim, alma-verme durumudur. birlikte yükselmeyi barındırır. taraflardan birinin ilerlemesi değil, karşılıklı adımları atmadır. orgazm ise çok sonlarda gelen, erkek için tükenmenin kadın içinse yaşam vermenin ifadesidir.

çok da güzel bir müziği var bunun. tüm bu geniş, kapsamlı öğretiye rağmen elbet tantra da bir yöntemdir. çok çok daha üstlerinde cinsel deneyimler gerçekleşip tantranın götüreceği yerlerin on adım ilerisine geçilebilir

sadece nefes kullanımınızı değiştirerek bile basitçe gerçekleştirebileceğiniz cinsel öğretiye verilen isim tantrik seks

1. öpüşme sırasında nefes paylaşımı. (partnerinizin nefesinin içinize dolmasına izin vermek. öperken nefesinizi ona vermek. söyleyince bile bir hoş oluyor insan. bir nevi enerji paylaşımıdır. insanı tek vücut olmaya teşvik eder.)

2. seks sırasında nefes tutmak değil daha çok nefes almak. (tantra’da göre kadının defalarca orgazm olabilme yeteneğine sahip olduğu söylenir, ama seks sırasında kadın kendini çok sıktığı ve iyi nefes almadığı için kan basıncını düşürdüğü, dolayısıyla organlara daha az kan gittiği için de alınan zevkte kayıp yaşandığı ve kişinin kendini gereksiz yorduğu söylenir bu öğretide.)

3. seks sırasında nefes alırken diyaframdan solumak ise erkek tarafının süresini arttırıcı etkiye sahiptir.

çeşitli egzersizleri var bunun. partnerinizle uygulayabiliyorsunuz

mesela kadınlar için en önemlisi pelvik taban kasları kuvvetlendiren, kegel egzersizi.
pelvik kası; idrar kesenizden biriken sıvıyı dışarı aktarırken, istediğiniz zaman durabilmenizi sağlayan kaslardır.

egzersiz ise şu şekilde

yere ya da yatağınıza sırtüstü uzanın, bir bacağınızı kendinize dizinizi kırarak ellerinizle tutarak kendinize çekin ve bu vaziyet halindeyken, nefes alın. nefesinizi verirken pelvik taban kaslarınızı yavaşça sıkın. beş saniye bu şekilde durun, sonra düzenli nefes almaya devam edin. zamanla bu sayıyı yükselttiğinizi göreceksiniz.

bu egzersiz ile vajinal sarkmaların önüne geçildiği, genital bölgedeki kan dolaşımının artması ile cinsel hazzın arttığı, orgazmların oldukça keyifli hale geldiği ve cinsel birleşme esnasında vajinal yönetimi kadının sağlayabildiği söyleniyor. yani, bu kasların kuvvetlenmesi neticesinde hem erkek hem de kadın daha çok zevk alıyormuş.

ikinci bir egzersiz ise

anüsteki kasların sıkılıp bırakılması. bunu erkeklerin de yapması tavsiye ediliyor.
bağırsaklarınızı boşaltma esnasında kullandığınız kaslarınızı, otururken, gün içerisinde filan 15- 20 kez sıkmanızı ve bu şekilde kaslarınızı güçlendirmeniz gerektiğini söyleyen bir seks anlayışı işte. onlara göre, anüs kaslarınız gevşerse, erken yaşlanırsınız.

cinsel ilişki esnasında bunların bir faydası olur mu bilmiyorum. ama kadınların pelvik kaslarını güçlendirmesi bence cidden mühim. en azından vajinal kaslarınızın sıkı olduğunu ve bu egzersizi yaptıkça vajinanıza kaslarınızla hükmedebildiğinizi göreceksiniz.

yani bu budistler, hintliler işin felsefesine geçmişler artık.

Bu içerik de ilginizi çekebilir.