Enkarnasyon

Reenkarnasyon ve Enkarnasyon farkı

Reenkarnasyon

Reenkarnasyona tabi tutulan beşer, 7 aşaması boyunca yaşam ve ölüm döngüsüne tabi tutularak Dünya’nın seyyal formu olan Spatyom ve Dünya arasında gider gelir.

Spayom (yalancı cennet / ahiret)

Bilinçlerin Dünya yaşamında takıldığı ve geçemediği, kendi kendini ketlediği pek çok farklı illüzyonik yaşam olguları vardır. Öyle bir aşamaya gelir ki kendini terkibiyet hükmüne bağlar. Kendi cehennemini yaşar, kısıtlar ve aynı çemberde devinmeye iter. Halbuki evrim sonsuza açılır. Deneyim de… Deneyimlenen olgular daha üst maveralı evrimsel aşamalar için bir yoldur.

Spatyom, Deneyimsel olgularda tatminin doygunluk aşamasına getiremediği ve bu deneyimlerden geçirilmek üzere ilahi bir destek alanıdır. Deneyimlerinden geçerek, Evrim aşamalarından daha hızlı ilerleyebilmesi adına Spatyomda tedavi edilir, destek görür de diyebiliriz. Hayvansal Evrimini bitirip Beşeri evrim aşamasına gelen bilinç, bu aşamada İnsanlaşma yoluna girer.

Spatyom, beşerin evrim aşamasındaki bilincin beden terkinden sonra çekildiği alandır. Bedenin ölüm ve yaşam döngüsünde

7 farklı boyut üzerinden tekamülsel fraksiyonları vardır. Spatyomun her boyutunda olgunlaşan bilinç gittikçe insan olmaya ama hakiki insan olmaya doğru yol alacaktır.

Spatyomun 7.aşaması ruhsal bilgilerde kat-ı mükemmeliğe boyutu olarak da  belirtilmiştir.

Beşeri evrim aşamasındaki bilinçler illüzyon varlığı oldukları için, Satürn Yüce topluluğundan insanlaşma kriterlerine gelene kadar ‘geçiş müsaadesi’ alınana kadar ilahi hiyerarşi tarafından sorumlu tutulmamaktadır. bunun için beşere Geçiş ünitesi de denilmektedir. Geçiş, illüzyondan her türlü kaba kesif olgudan insansal evrim aşamasını hak etmektir.

Enkarnasyon

Enkarnasyon, Galaktik boyutlardan transfer edilen yüksek benliklerin Dünya’da  bir biyolojik form edinerek Dünya ve kendi Galaktik Planları / Galaktik boyutlarına gelip gitmesidir. Galaktik Plan ve Dünya arasında bir döngüsü vardır. Bu bilinçler Dünya’ya özel görevler üstlenmek üzere gelirler. Deneyim/Görev ve Evrimsel programlarını sürdürürler.